Nejprodávanější produkty

Novinky

Informace

Slevy

Sledujte nás na Facebooku

Andělika lékařská kořen 50g

Andělika kořen Zobrazit větší

Nový produkt

Archangelica officinalis, Angelica archangelica L.

Napomáhá při nevolnostech, bolestech žaludku, prokrvení končetin, zahlenění, ucpanému nosu, působí močopudně a potopudně, napomáhá látkové přeměně. Povzbuzuje nervovou činnost, tlumí menstruační bolesti.

Čaj: 1 čajovou lžičku zalejte 300 ml horké vody, nechte 15 minut odstát, užívejte dle potřeby. 

Andělika se často přidává do bylinných směsí.

Více informací

5+ kusů

skladem

65,00 Kč s DPH

Lidově: angelika, angelika pravá, andělský kořen, svatodušní kořen

Popis: Dvouletá nebo trvalá rostlina z čeledě miříkotvarých (Apiaceae) s krátkým tvrdým mohutným mnohohlavým voňavým kořenem. Má víc než 1 m vysoký přímý dutý, jemně rýhovaný a vespod načervenalý stonek s velkými 2-3krát peříčkově dělenými listy a zelenobílými květy v bohatých okolících. Plody jsou vejcovité dvounažky nahnědlé barvy. Kvete od června do srpna. Je medonosná.

Výskyt: Roste ve vyšších polohách na vlkých, většinou chráněných místech, nejvíc u potoků. 

Sběr: sbíráme kořen i s oddenkem, případně i nať, mladé listy, květy, plody. Kořeny vykopáváme opatrně v druhém až třetím roce růstu (později dřevnatí), sušíme ve svazcích (nejlépe i s částí lodyhy, kterou potom odřežeme) při teplotě do 35 stupňů Celsia. Uschováváme dobře uzavřené a chráníme před vlhkem a hmyzem. Rostliny, z kterých chceme sbírat kořen, nesmíme nechat dozrát na semeno. Má kořenitý pach a hořkou chuť.

Upozornění: Čerstvý kořen a čerstvá šťáva z lodyhy způsobují alergikům na slunci vyrážky (vliv furokumarinů). Nezaměňujte s děhelem lesním (Angelica sylvestris L.) a s jinými miříkotvarými rostlinami (většinou jsou menší). Některé z nich jsou jedovaté!

Souhrn

0

(0 Recenze)

Vyberte řádek pro filtraci recenzí

 • 5
  (0)
 • 4
  (0)
 • 3
  (0)
 • 2
  (0)
 • 1
  (0)

Napsat recenzi

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii: